trende

Petek Temizleme

Anasayfa » Petek Temizleme

Petek Temizliği

Peteklerde kullanım süresi, kullanılan şehir suyunun özellikleriyle ilgili olarak, kireçlenme, balçıklanma gibi sorunlar görülebilir. Tortu oluşumu, petekleri tıkar. Balçık oluşması daha çok yerden ısıtma özelliği olanlar da daha çok görülür. Bu peteklerin ısıtma performansını düşüren ve kalitesini olumsuz olarak etkileyen bir sorundur.

Aynı zaman da yeterli ısınmadan pahalı faturalar ödemenize, sebep olur. Peteklerin tıkalı olması, peteklerin soğuk kalmasını ve içerisindeki parçaların ve boruların kullanılamaz hale gelmesine sebep olur. Yatta radyatörler bazen tamamen bozulabilir.

Aşırı kireçlenme sonucunda devir daim olmadığı için, sıcak su üretilmez. Bu süreç uzun süre devam eder ve müdahale edilmezse, çatlamalar ve çürümeler sonucu, bu çok masraflı bir iş haline gelir. Bu sorunları önlemek için, en doğru yöntem, petek temizliği yaptırmaktır. Petek temizliği ile peteklerinizi temizletebilir, kaliteli bir petek ısıtmasına sahip olabilirsiniz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Profesyonel ekiplerin yapacağı petek temizliği, ortalama 1 saat sürer. Bu zaman zarfı içerisinde, peteklerin içi temiz su ile yıkanır ve içindeki çamur, tortu ve kireçler temizlenir. Petek temizleme özel bir makina ile yapılır. Bu makinalar kimyasaldır. Tüm odalar da işlemler ayrı ayrı yapılır. Bu şekilde peteklerin içindeki çamurlar atılır. Bu makina sayesinde kireç, ya da taş gibi malzemeler de yok edilir. Petekler iki sene de bir tıkanır. Tıkanma sonucu, kış mevsimi soğuk olduğu için zor geçer. Evi tam olarak ısıtmak bir türlü mümkün olmaz.

Yeterli derecede ısınma sağlamak için, aynı zamanda kombiden beklenen performansın sağlanması için, petek temizliği kesinlikle İhmal edilmemelidir. Peteklerin tıkandığını, elinizle dokunarak anlayabilirsiniz. Tıkanmış petek, sıcak değildir. Bazı yerleri soğuk bazı yerleri ılıktır. Bu radyatörün temizlenme zamanının geldiğinin sinyalidir. Petek temizliği mutlaka deneyimli ve kaliteli firmalara yaptırılmalıdır. Kombi servisi, her zaman sizin için destek vermeye hazırdır.

Petek temizliği Nasıl Faydalar Sağlar?

Peteklerin düzenli olarak temizlenmesi, ısınamama sorununu ortadan kaldırmış olur. Kombinin daha uzun ömürlü olmasını sağlar ve kolay kolay arıza vermez. Peteklerin temizliğinin her yıl, kombi bakımı yapılırken, kontrol edilmesi gerekir. Çünkü kombi bakımlı olup, petekler kirli olursa, yine verimli bir ısınma sağlanamaz. Kış mevsimi gelmeden önce mutlaka, kombi ve petek bakımları yaptırılmalıdır.

Petek temizleme kombi bakımı ile hem kombilerinizin bakımını yaptırılıp, hem de petek temizliğinizi güvenle yaptırabilirsiniz. Çoğu kişi petek temizliğini önemsemez ve ev ısınmasa dahi servis çağırmak istemez. Bu maddi açıdan daha çok zarara girmenize sebep olabilir. Zamanında az bir temizlik ücreti ile yapılacak iş, parça değişimi ya da tesisatın çatlaması ile iki katı fiyata çıkabilir. Kirlenmiş petekler, en yüksek seviyede çalıştırılsa dahi, odalar ısınmaz. Petek temizliği uzman ekipler sayesin de yapılır.

Herhangi bir yetkisi olmayan kişilerin yaptığı yanlış müdahaleler, daha kötü sonuçlar doğmasına sebep olabilir. Düzenli yapılan kombi ve petek bakımları sayesinde hem elektrikli hem de doğalgaz faturası daha düşük gelir. Petek temizliği ve kombi bakımınız için, ya da herhangi bir arıza yaşadığınız da kombi arıza servisini arayarak, yardım talep edebilirsiniz.

Kalorifer Tesisatı İçin Petek Temizliğinin Önemi

Kalorifer tesisatının sağlam ve uzun ömürlü olması için, petek temizliği en az iki yılda bir kere yapılmalıdır. Bozulan sirkülasyon bu sayede yeniden sağlanmış olur. Temizlik malzemelerinin, petek temizliğine uygun ve kaliteli olması şarttır. Kullanılan ilaçlar, petekteki her türlü sorunu kökünden çözer. Petek temizliği için, kalorifer sistemine, temizleyici dökülür. İlacın tüm tesisatta dolaşması sağlanır. İlacın girdiği her borudaki kir ve kireç temizlenir. Temizlik sonrası petekler test edilir. Bu işlem kişiyi hem psikolojik hem de maddi olarak rahatlatır. Kombi petek temizleme ile petekleriniz, ilk günkü gibi düzgün çalışır.

Petek Temizliğini Kimler Yapar?

Petek temizliğini, firma ekibinde yer alan bakım ve temizliği işlemleri için yetki kartı olan kişiler yapabilir. Aynı zamanda bu iş için belirli bir eğitim almış kişiler olması gerekir. Kullanılacak malzemelerin o tesisata uygun malzemeler olması şarttır l. Aksi takdirde sağlıklı bir temizlik yapılamaz. Bu iş ile alakası olmayan ve bireysel olarak temizlik yapan kişilere, itibar edilmesi doğru değildir. Kombi ve petek için en iyi hizmeti servisler verir. Kombi bakımı ile güvenilir hizmet alarak bakım ve temizlik işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Whatsapp
Teknik Servis
Teknik Servis
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?