trende

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Kocaeli Klima Servisi

Klima Soru Ve Sorunlarınız Hakında Bilgi Eddinebilirsiniz.

klima-alırken-nelere-dikkat-etmeliYaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde yaz sıcaklarından korunmak için en kolay ve hızlı çözüm klima almak olarak görünüyor.

Eskiden çok sıcak olmuyor muydu ya da şimdi çok daha rahatımıza mı düşkün olduk bilinmez ama klima artık evin demirbaşları arasına girmiş bulunuyor. Henüz klima almadıysanız alrıken bir çok özelliğe dikkat etmeniz gerekiyor. Yaz sıcaklarında kuşkusuz çok büyük bir rahatlık sağlayan klimalar doğru seçilmediğinde çok fazla verimli olmayabiliyorlar. Klima seçiminde klimanın enerji verimliliği, taktıracağınız alanın büyüklüğü, evinizin çatı katı olup olmadığı, evinizdeki izolasyon, camlarınızın sayısı ve büyüklüğü gibi bir çok unsur bulunmaktadır.

İlk olarak klima taktıracağınız odanın büyüklüğünü bilmeniz gerekiyor. Klimanın kapasitesinde odanın metrekare büyüklüğü çok önem teşkil ediyor. Klimanızın kapasitesini odanızın büyüklüğüne göre seçmeniz gerekiyor. Odanızın her metrekaresi için 500 BTU olarak ortalama bir hesap yapabilirsiniz. BTU (British Thermal Unit / İngiliz ısı birimi) klimalardaki ısı ölçüm birimidir. Örneğin 40 metrekarelik bir alana 40 x 500BTU = 20.000 BTU kapasitesinde bir klima almanız gerekecektir.

Klima seçiminde diğer önemli bir unsur ise klima enerji verimliliğidir. A, A+ ya da daha verimli bir klima seçmeniz yararınıza olacaktır. Enerji verimliliği yüksek klimalar daha az enerji tüketerek daha az elektrik faturası ödemenizi sağlar.

Klimalarda filtreler önem kazanmaya başlamıştır. Uzun bir süre klimalardan çıkan havayı tenefüs ettiğiniz için klimanızın ne tür filtreleme yaptığına dikkat edin.

Klimanın montajını klavuzundaki gibi doğru yapıldığına dikkat edin. bu tür durumlarda verim kaybı ya da başka tehlikelere maruz kalabilirsiniz. Aldığınız klimanın montajını yetkili servisine yaptırın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Teknik Servis
Teknik Servis
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?