trende

Kombi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yanma Odasıı Temizliği

Kombi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombiler kullanım zamanları ve şartları gereği oldukça önemli cihazlardır. Kombilerinizi en verimli şekilde kullanabilmek için dikkat etmeniz gereken çeşitli durumlar vardır. Bu konuda daha dikkatli olarak hem daha verimli hem de daha güvenli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Kombilerinizi kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri aşağıdan okuyabilir, daha ayrıntılı bilgi için uzman ekibimizle iletişime geçerek sorularınızın yanıtını alabilirsiniz.

Kombi bakımlarını ihmal etmeyin!

Kombilerinizi daha verimli kullanmak için diğer ev aletlerinizde olduğu gibi kombilerinizin bakımlarını da ihmal etmeyin. Kombi bakımlarını uzman ve güvenilir kişilere yaptırarak kombilerinizi hem daha verimli kullanabilir hem de olası kaza durumlarına karşı güven içerisinde olabilirsiniz. Kombi bakımlarını yılda en az bir kere yaptırmalısınız. Kış öncesi ya da sonrası dönemde kombi bakımlarını yaptırarak kombilerinizi rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kombinizin nerede bulunduğu çok önemlidir!

Kombiler güvenlik açısından önemli ve hassas cihazlardır. Bu nedenle nerede konumlandırıldıkları oldukça önemlidir. Kombilerinizi güvenlik gereği kolay yanıp tutuşabilecek eşyaların olduğu alanlarda konumlandırmamalısınız. Ayrıca koridor, çocuk odası vs. gibi alanlar olası kazaların kolayca büyüyebileceği güvensiz alanlardır. Bu nedenle mümkünse kombilerinizi kapalı balkonlarınıza konumlandırmalısınız. Bunun nedeni ise kombilerin hava koşullarından kolay etkilenebilen cihazlar olmalarıdır. Kombiden aldığınız verim konumlandırdığınız alanlar ile de doğrudan etkilidir. Kombilerin hava koşullarına karşı bu kadar hassas olmalarından dolayı açık balkonlara konumlandırılmaması gerekir. Ancak şartlar gereği buralarda konumlandırılmak zorunda olan kombiler mutlaka özel muhafaza dolapları içerisine yerleştirilmelidir. Bu durum hem kombiden alacağınız verim hem de güvenliğiniz için oldukça önemlidir.

Kombileri kapatmak akıllı bir tercih değildir!

Gün içerisinde devamlı evde olmadığımız durumlarda kombileri kapatma ihtiyacı hissederiz. Ancak bu mantıklı bir çözüm değildir. Gün içerisinde hava koşullarının da etkisiyle ev içerisindeki ısı kaybolur. Eve geldiğiniz zaman da kombinizi yüksek ayarda daha uzun süre açık halde tutarak evin ısınmasını sağlamak zorunda kalırsınız. Ancak kombinizi gündüzleri de düşük ayarda çalıştırarak ev içerisindeki ısıyı muhafaza edebilirsiniz. Bu sayede hem daha rahat ve sağlıklı bir şekilde ısınabilir hem de daha ekonomik bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Whatsapp
Teknik Servis
Teknik Servis
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?